Odcinek 000 – O czym będzie podcast i dlaczego?

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o naszych inspiracjach i doświadczeniach. Co było dla nas dobre? Jakie są sposoby na rozwijanie?
Posłuchajcie naszej rozmowy przy kawie i ciastku. Powiemy o tym jak będą wyglądały kolejne podcasty i co w nich będziemy poruszać.

Posłuchaj podcastu 000:
https://www.spreaker.com/user/rozwojowy/rozwojowy-000-audio

Cześć, witajcie tu Aneta i Monika.

Aneta: Nagrywamy dla was pierwszy właściwie zerowy w tym momencie podcast całej serii, która będzie pod nazwą #rozwojowy, w której będziemy chciały się dzielić z wami naszymi doświadczeniami, naszymi inspiracjami i wartościowymi praktykami, które pomogły nam w polepszaniu jakości swojego życia.

Monika: To czym będziemy się zajmować w tych podcastach to rozwój osobisty a także możliwe techniki rozwojowe. 

Chcemy się podzielić z wami naszą wiedzą- powiedzieć co nam pomogło, co uważamy, że jest fajne, że jest dobre.  

Chcemy wam również pokazywać ludzi, których znamy, przy których wzrastałyśmy, którzy nam pomogli w naszych sprawach.

Chcemy, żebyście się inspirowali tak samo jak my tymi ludźmi.

Poza tym oni dużo mówią rzeczy, które nie zawsze da się usłyszeć w ich filmach. Dlatego będziemy próbowały, starały się nagrywać z nimi te wywiady w taki sposób, żeby to było jak najbardziej naturalne, żeby nam powiedzieli więcej niż w swoich filmach reklamowych. 

Takie jest nasze założenie, taki jest nasz CEL

Abyście mogli usłyszeć takie nasze normalne rozmowy. Chciałybyśmy, żebyście mieli takie wrażenie, że siedzicie koło nas, nie wiem- przy kominku w górskim schronisku i podsłuchujecie rozmowę z kimś kto zajmuje się na przykład bioterapią, na przykład ustawieniami, jogą – wszystkimi tymi dziedzinami, które wpływają na jakość naszego życia.

Aneta: Każda z nas- i Monika i ja, otarłyśmy się bądź weszłyśmy głębiej w te dziedziny. Też mamy nadzieję, że z każdym podcastem troszkę lepiej poznacie nasze doświadczenia, którymi chcemy się dzielić.

Dlaczego robimy ten podcast?

Monika: Generalnie mamy Fundację. Chcemy rozwijać tę Fundację w takim kierunku, żeby pokazać innym osobom, które może nie wiedzą o tym, że można żyć inaczej, jak to zrobić- w taki sposób jak najbardziej holistyczny, bezpieczny- bo my to przeszłyśmy. I ten podcast jest po to:

– żebyście zobaczyli, usłyszeli co można, co się sprawdziło,

– żebyście mogli tego posłuchać w relaksujący sposób.

Aneta: Ważne jest, że po pierwsze, żebyście też mieli świadomość tego, że każdy w swoim doświadczeniu znajdzie coś innego dla siebie. Niektóre metody zadziałają dla nas a dla was na przykład nie, albo na odwrót. I tutaj dajemy sobie na to przestrzeń, żebyśmy nie mówili, która metoda jest lepsza a która gorsza tylko- aby dla nas ta metoda po prostu działała i  była skuteczna. Bardzo często te osoby to są terapeuci, to są nauczyciele, którzy już z wieloma osobami pracowali i mają doświadczenie bardzo różne– przede wszystkim też są to praktycy. 

Monika: Będziemy wybierać osoby, które praktykują to co robią przez dłuższy czas- nie są początkującymi nauczycielami. Bo chcemy wam pokazać osoby do których naprawdę warto pójść, które są też przykładem na to że udało się, że się da zrobić coś dobrego.

Co jest dla nas ważne w naszym podcaście?

Żeby dodawane treści były naprawdę unikatowe. Będziemy zadawały takie pytania, których nie usłyszycie w innych miejscach, którymi mimo nie do końca będą się te osoby chciały dzielić, ale które będą poruszały sedno tego co jest ważne w ich pracy, w ich życiu. Bo wiemy, że ta przestrzeń rozwojowa jest mega duża i teraz jest naprawdę tyle tych technik i nauczycieli, że czasami jest trudno coś wybrać albo robicie coś dłuży czas i macie takie dość, że nie no kurcze to nie pomogło,tamto nie pomogło, ten miał tego, ten nie miał tego. I już machnę ręką i często jest tak, że odpuszczamy wtedy zostajemy przy sobie. Mija jakiś czas i znowu zaczynamy poszukiwania. 

My chcemy być tym źródłem, który takim osobom pokaże, że no to popatrz my właśnie to przeszłyśmy– mamy to za sobą. I teraz chcemy cię na nowo zainspirować, że jednak warto się rozwijać, że warto bardzo różne rzeczy robić. Na pewno będziemy wybierać osoby, które naszym zdaniem są poukładane, są uziemione, są kompatybilne z tym co robią-które żyją z tego, które mają też z tego satysfakcję nie tylko życiową ale i finansową. Jest to dla nas bardzo ważne, żeby- jeśli coś robię dla ludzi to żeby ta wymiana energii następowała. Więc ja nie robię tego po to żeby mi wszechświat później mannę z nieba zesłał albo z jakichś innych pobudek, które nie są do końca zdrowe tylko żeby wam pokazać osoby mocno stojące na ziemi. To jest moja praca jest ona duchowa ale to jest moja praca. I ja z tego po prostu jestem w stanie się utrzymać. Dla mnie to jest takie pełnym bycie dorosłym na takiej fajnej dobrej ścieżce rozwojowej- że ja mam zdrowe podejście do pieniędzy i z tych pieniędzy korzystam bo wiem, że one są ważne w moim życiu i dzięki temu też mogę pomagać innym.

Co było motywacją do stworzenia podcastu ? 

Aneta: Jedną z motywacji do stworzenia tego podcastu było to, że bardzo dużo prywatnie z Moniką spędzamy czasu na rozmawianiu właśnie o swoich doświadczeniach i rozwoju osobistym. Rozmawiając doszłyśmy do tego i pomyślałyśmy, że fajnie by było się tym podzielić z innymi, że to jest coś wartościowego. Obydwie przeszłyśmy taki czas nawracania, zachwycania się jakąś metodą, że to jest po prostu lekarstwo na wszystko.  Po czasie jednak łapiemy do tego dystans. Obecnie podchodzimy teraz do tego tak:

-po pierwsze nie jesteśmy idealne

-po drugie nie będzie momentu, w którym będziemy perfekcyjne i że wszystko będzie poukładane

-po trzecie nie będziemy maksymalnie rozwinięte osobiście (chodzi o to, że będzie super a z upływem czasu będzie jeszcze lepiej), że to życie będziemy odbierać łatwiej, przyjemniej- zwłaszcza gdy zobaczyłyśmy, że tak się da, że są ludzie, którzy w pewnych aspektach w których my na przykład miałyśmy problem mają to poukładane i właśnie wtedy przychodziłyśmy do nich i pytałyśmy „a jak ty to robisz?”. 

Ja w swojej pracy,  zajmuje się przede wszystkim filmowaniem pracy osób, które zajmują się rozwojem osobistym, dokumentowaniem jej. Bardzo często przyglądałam się temu z boku, w kontakcie bezpośrednim. A mianowicie, wbijałam do takich ludzi  na noc czy dwie i widziałam jak oni gotują, jak się komunikują z rodziną z innymi, jak żyją, jak ich domy wyglądają. To sprawiało, że od razu widziałam tą autentyczność albo nie- tego co robią. I wiedziałam, że tym się chce podzielić, że chcę pokazać tę osobę prawdziwą. Zwłaszcza, że czasami jest tak, że osoby są niedoceniane, widzimy jakieś tam główne góru z mystreamu a czasem te osoby, z którymi się spotykałam miały jakieś tam grono o wiele mniejsze albo były na początku swojej drogi. Jednak najważniejsze jest to, że widziałam ile serca wkładają w swoją pracę – ale na przykład  niestety nie miały umiejętności marketingowych, które są teraz absolutnie w ogóle nie do przecenienia.

Monika: Wiele osób naprawdę mądrych, naprawdę pogodzonych ze sobą, naprawdę pracujących z ego nie radzi sobie– nie dlatego, że są jacyś gorsi albo mamy czasami takie przeświadczenie, że: “ no dobra jak Ty się już tak rozwinąłeś duchowo- to powinieneś mieć poukładane, to powinieneś mieć ten marketing, tą stronę internetową- dlaczego tego nie masz?”

To jest niestety iluzja w której żyjemy- nie ma tak, że są ludzie ( tak jak Aneta powiedziała), którzy mają już wszystko załatwione i jest super. Jest grono ludzi którzy wszystko mają poukładane i jeszcze udało im się z marketingiem- Okej super ale jest też druga połowa, która no ma fajny marketing bo udało im się jakoś finansowo spiąć bo pracowali gdzieś indziej i tyle. A my się łapiemy na ten marketing- my to widziałyśmy przez ostatnie 15 lat, przynajmniej jak to działa. Zobaczyłyśmy, że naprawdę wspaniali ludzie giną w tym wszystkim albo muszą walczyć o każdego klienta. 

Co chcemy wam pokazać ?

Dlatego też między innymi chcemy wam pokazać, że wartościowi ludzie istnieją . Poszukajcie poza mystream, popytajcie innych kto ci pomógł? kto był fajny? przy kim naprawdę poczułaś się bezpiecznie -TACY LUDZIE SĄ NAPRAWDĘ WARTOŚCIOWI. 

Chciałam zaznaczyć, że trafiamy do tych, którzy mają przerobioną tą część, którą my chcemy przerobić -to jest w ogóle super. Podkreślając, że naprawdę nie zawsze jest tak, że jak pójdziesz do tego mistrza, którego wszyscy znają to on Ci pomoże – bo on akurat może tej części, której Ty potrzebujesz- nie mieć przerobionej- i nic, wydasz kasę i nic się nie wydarzy- to tak na marginesie. 

Aneta: Dodam jeszcze, że nie będziemy was tutaj pouczać, nauczać jakkolwiek to słowo inspiracja czasami będzie się może pojawiać za często – za co z góry przepraszamy. Natomiast też chodzi o tą autentyczność. Każdy z nas nie musi mieć poukładane wszystkiego.  Życie często polega na tym, żeby nagle otwierać oczy i zobaczyć to “kurczę tutaj mi jednak nie działa coś” – no dobrze, możemy to naprawić i to się da naprawić . 

Co było naszym impulsem do działania ?

Impulsem do tego, żebyśmy zaczęły robić to co robimy było to, że widzimy ile osób wokół nas żyło w jakiejś iluzji, nie widziało pewnych problemów. Kiedy już bezpośrednio zbliżałyśmy się do tej osoby mówię „słuchaj jest taka metoda, a może taka, możesz spróbować „-to tak nie do końca działało. Więc każdy z nas może sobie wybierać.

My będziemy starały się jak najbardziej szczegółowo opisywać te podcasty. Bardzo będziemy się cieszyły jeżeli:

-będziecie do nas przesyłali pytania, 

-będziecie nam podsuwali też osoby, które mogłyby być interesujące, do tego żeby przeprowadzić z nimi rozmowę,

-będziecie nam dawali taki zdrowy feedback – co my byśmy mogły jeszcze poprawić w tych naszych podcastach albo co wy byście chcieli usłyszeć jeszcze albo z kim byście chcieli posłuchać wywiadu.

Monika: Bardzo nam zależy na tym, abyśmy się umówili z tymi wszystkimi osobami, które będą z nami rozmawiać. Żeby za każdym razem coś wam dały – jakieś ćwiczenie z ich metody, jakieś małe medytacje, jakąś technikę, którą będziecie mogli wykorzystać po każdej takiej rozmowie. Chodzi nam o to, żeby to nie była taka teoretyczna wiedza ale żeby było w tym coś dla was -takiego do zabrania dla siebie!

Zapraszamy w takim razie do słuchania!
Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za wysłuchanie naszego zerowego podcastu.