FUNDACJA

NASZA MISJA

promowanie metod i ścieżek rozwoju osobistego, które pomagają w  pełniejszym i bardziej świadomym życiu

CO ROBIMY

pomagamy w pełniejszym poznaniu i doborze wartościowych  metod i efektywnych technik, które bezpośrednio wpływają na zdrowie psychiczne, samopoczucie, postrzeganie siebie i otaczającego świata.

JAK DZIAŁAMY

działamy poprzez projekty dostosowane do osób, z którymi się spotykamy na żywo i online. Organizujemy warsztaty, kursy, spotkania i prelekcje. W dużej mierze nasze działania oparte są na dotowaniu zewnętrznym i mogą być darmowe dla naszych beneficjentów. Wspieramy młodzież w trudnym czasie dorastania, kobiety podczas wypalenia zawodowego i poszukiwania własnej ścieżki zawodowej. Jesteśmy otwarte dla seniorów, którym pomagamy w aktywnym rozwoju świadomości w każdym wieku poprzez wspólną edukację i wartościowe spędzanie wolnego czasu. Działamy zarówno w obszarze rozwoju osobistego dzieci i młodzieży oraz osób starszych ale przede wszystkim wspieramy osoby  aktywne – które zawodowo i prywatnie pragną w pełni wykorzystać swój potencjał aby spełniać się na wielu polach oraz zachować zdrowie i dobrobyt  na całe aktywne życie   

 

Aneta Młodzik Mlodzikova –twórca video, fotografka, graficzka i marketingowiec  zaangażowana w projekty związane z rozwojem osobistym oraz tworzenie krótkich dokumentów i reportaży  
Monika Tryboń – joginka z 12-letnim doświadczeniem, trenerka komunikacji bez przemocy, certyfikowana tutorka Szkoły Liderów, instruktorka improwizacji teatralnej, terapeutka Nowych Cichych Ustawień Rodzinnych wg Berta Hellingera  
 
 
KRÓTKA HISTORIA FUNDACJI
 

Założyłyśmy Fundację, ponieważ uważamy, że nasze działania powinny być ogólnodostępne, dla wszystkich, którzy chcieliby coś zmienić w swoim życiu i doświadczać go w lepszej formie i jakości. .

Poznajemy i promujemy metody, które są potwierdzone jako skuteczne (badaniami, długą tradycją i doświaczeniami osób, którym te metody pomogły). Są to między innymi mindfullness, joga, medytacja, praca z oddechem, ciałem i emocjami. 

Jednocześnie staramy się wprowadzić je w miejsca, w których dotychczas nie były wykorzystywane a są najbardziej potrzebne, takich jak szkoły i korporacje. Na wzór innych krajów całego świata , gdzie proste metody oddechowe i wyobrażeniowe  powoli wchodzą do kanonów zdrowego trybu życia nauczanych i praktykowanych w większych, zorganizowanych formach.

W naszym dotychczas 2 osobowym teamie Monika często sama występuje  w roli prowadzącej zajęcia i warsztaty (joga, medytacja, NVC, tutoring) a Aneta stoi za kreatywną i  w dużej mierze promocyjną częścią naszych działań – twórczyni video historii dla coachów, mentorów i całej szamańsko – rozwojowej “branży” łączy ciekawość z chęcią pokazania  historii w formie obrazu i faktu zachęcając do obserwacji i czerpania inspiracji inne osoby   Taki rodzaj pracy jest tematem jej ciągłego rozwoju.

Do tej pory na drodze Fundatorek / Moniki i Anety często pojawiały się ciekawe osoby , które tak jak one pragną pokazywać alternatywne ścieżki życia, których same doświadczyły i które im pomogły w trudnych sytuacjach, oraz prowadziły do pełniejszego zrozumienia i przeżywania życia w teraźniejszości. Obie z Moniką poznałyśmy na swojej drodze   wiele ciekawych postaci, które tak jak my, pragną pokazywać alternatywne ścieżki życia i możliwości wyjścia z trudnych sytuacji.

Dzięki możliwościom, jakie dają nam wszelkiego rodzaju dofinansowania, konkursy i dotacje, docieramy do osób, które dotychczas nie miały styczności lub nie rozumiały  na czym polegają konkretne metody. Pracujemy z młodzieżą i  osobami aktywnymi zawodowo, które pragną długofalowego  zadowolenia ze ścieżki, którą wybrały (i zapobiegać wypaleniu zawodowemu) a także osobami starszymi szukającymi radości z życia. 

 

Strona Fundacji INDIGO: fundacjaindigo.org